Merhaba

Biz 2015 yılında evlenmiş, evlendiği andan itibaren, kendini gezmelere ve yeni keşiflere adamış hayatı keyifle yaşamayı seven bir çiftiz.

Istanbul’da doğup büyüdük. İstanbul’da yaşıyoruz. Kurumsal hayatta, global şirketlerin pazarlama ekiplerinde  çalışmaya devam ederken, bir yandan da hayatın tadını çıkarıyoruz.

Seyahatlerimizi, seyahat etmenin kolaylığını ve “keyifliyim” dediğimiz anları sosyal medya hesaplarımızda (Facebook, Youtube ve Instagram) ve özel hayattaki çevremizde paylaşıyoruz.

Evlendiğimiz günden bugüne kadar bir yılı biraz aşkın süredir 40'un üzerinde şehir ve 2o'nin üzerinde ülke gezdik. Hayallerimiz çok ve her gün bir hayalimizi daha gerçekleştirmek üzere planlar yapıyoruz. Ülkeleri, kıtaları saymak yerine anıları ve hatıraları biriktirmeyi tercih ediyoruz.

Miray ve Tolga Öncü kimdir?

Biz dünyayı keşfetmeyi seven, fotoğraf ve video çekimine (T.)  ve fotoğraf ve video çektirmeye (M.) tutkulu bir çiftiz.

Ben, Miray Öncü (@miraysss) 1986 doğumlu, Alman Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunuyum. Daha ortaokul yıllarından ilk defa tekbaşıma Almanya’ya mektup arkadaşımın yanına gittiğimden beri, içimde hiç bitmeyen bir dünyanın her yerini görmeliyim hissi oluştu. O günden beri farklı kıtalarda farklı ülkelerde bir çok yeri gezmeye başladım. Bunun yanı sıre Kuş Dili Eğitim Merkezi’nde yaklaşık 1 yıl boyunca sunuculuk eğitimi aldım.

Ben, Tolga Öncü (@tlgnc) 1986 doğumluyum. İstanbul Universitesi mezunuyum. Hayattaki felsefem, istersem her şeyi başarabileceğim. İçimde hiç bitmeyen bir dünyanın her noktasına ulaşma, keşfetme hissi var. Fotoğraf çekimlerine lise yıllarında başladım, o günden beri fotoğraf ve video çekimi ve editlerine ilgim büyük.

Biz ne iş yapıyoruz? 

Sosyal medyadan bizi takip edip, sürekli seyahat video ve fotograflarımızı görenlerden en çok gelen soru: “Ne iş yapıyorsunuz?” Biz, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde 6-7 yıldan fazladır, Ürün yönetimi ve İş geliştirme alanlarında çalışıyoruz. Bir yandan kariyerimizde basamakları yukarı doğru çıkarken, bir yandan da tüm izinlerimizi, bayram tatillerini ve resmi tatillerini seyahat ederek değerlendiriyoruz.

Bu kadar çok seyahat etmeye nasıl vakit buluyoruz? 

Bir yılda 52 hafta yani 52 haftasonu var. Elimizden geldiğinde her haftasonunu seyahat etmeye ve keyifle yaşamaya adadık.

Bunun yanı sıra her yıl 10 gün civarında resmi tatil ve yıllık 14-25 günlük izinlerimizi de ekleyince seyahat edecek 100’den fazla gün, neredeyse bir yılın 3’te biri kadar zamanımız oluyor.

Bu kadar çok seyahat etmek için bütçenizi nasıl ayarlıyorsunuz?

Bakış açımız “Hayatta neyi isterseniz onu yaşayabilirsiniz” Yani, siz neleri önceliklendirirseniz, maddi olarak ve zaman olarak yatırımı ona yaparak istediğinizi yaşayabilirsiniz. Biz de elimizdeki para ve zaman kaynaklarının büyük çoğunluğunu seyahate ve blogumuza ayırıyoruz.

Ek olarak, gittiğimiz seyahatlerde işbirlikçilerimiz de oluyor. Biz onlar için video ve fotograf çekimleri yapıyoruz. Onlar da bize tanıtımını istediği alanlarda destek oluyor.

Evlenince de geziliyor mu? 

Bir çok kişinin aklında, evlenince gezemezsiniz, sorumluluklarınız artar gibi düşünceler var. Ancak, evli çiftlerin her ikisinin de ortak hobisi gezmek olunca, sorumluluklar bölüşülüyor ve seyahat etmek zorluktan çok bir keyif alanı haline geliyor.

Neden “keyifliyim” ?

Blogumuzda ve sosyal medyada paylaştığımız her an aslında o anı yaşarken birbirimize bakıp “oh be çok keyifliyim” dediğimiz anlar’dan oluşuyor. Biz de birbirimize hislerimizi ifade ettiğimiz “keyifliyim” dediğimiz anları başkalarıyla da paylaşıp, bu keyfi artırma peşindeyiz.

Bize yazmak isterseniz Bize Ulaşın sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.